Masaż lomi lomi - masaze - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MASAŻ LOMI LOMI

Lomi Lomi Nui to tradycyjny masaż hawajski, które relaksuje i regeneruje. W dosłownym tłumaczeniu na język polski jest to „aksamitny dotyk miękką łapą zadowolonego kota”. Zgodnie z hawajską tradycją masaż wykonywano na kamiennym ołtarzu świątynnym. Mógł trwać kilka godzin, ale też kilka dni. Towarzyszył mu taniec hula i tradycyjne śpiewy na wiele głosów. Nad prawidłowym przebiegiem masażu czuwali mistrzowie uzdrawiania – kahuni. Lomi Lomi Nui miał przywrócić równowagę wewnętrzną, zharmonizować wszystkie życiowe procesy i oczyścić duszę. Najczęściej decydowano się na niego w ważnych chwilach życia, przed podjęciem istotnych decyzji. Bardzo często rytuał lomi-lomi nazywany jest „masażem troskliwych rąk” . Każdy człowiek potrzebuje kontaktu fizycznego z drugą osobą, życzliwości i wsparcia – masaż zapewniał to wszystko.

Cechy, które wyróżniają masaż Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui zawsze jest dobrany do potrzeb konkretnej osoby. Przed przystąpieniem do niego przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem, co pozwala nam poznać ewentualne dolegliwości zdrowotne takiej osoby. Pytamy o przebyte urazy, kontuzje oraz choroby. Ta wiedza jest niezbędna, aby możliwe było dobranie najlepszej techniki masażu. Masaż jest bardzo intensywny, ale nie jest bolesny. Relaksuje, wycisza, przynosi ukojenie przy długotrwałym napięciu. Rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi i limfy, stymuluje układ trawienny i wspomaga przemianę materii. Wspomaga także redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto korzystnie wpływa na samopoczucie.

Jak wygląda masaż?

Wykonuje się go na klasycznym stole do masażu. Aby ruchy masażysty były płynne, ciało jest nacierane oliwą. Masażowi zawsze towarzyszy muzyka. Masażysta masuje ciało dłońmi lub przedramioniami. Nacisk dostosowuje do rytmu muzyki. Na początku zabiegu osoba poddawana zabiegowi leży na brzuchu, w dalszej części układa się na plecach. W pozycji na brzuchu masowane są plecy, ramiona, nogi i pośladki. Kolejność nie jest zmieniana. Natomiast w pozycji na plecach zaczyna się od masażu nóg, następnie masowany jest brzuch, a na końcu dłonie, przedramiona oraz ramiona z okolicami klatki piersiowej.