Peeling kwasem salicylowym - eksfoliacja-kwasami - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

PEELING Z KWASEM SALICYLOWYM

Kwas salicylowy większość z nas kojarzy jako substancję, którą stosować można w przypadku przeziębienia. Nie do końca jest to prawda - popularna aspiryna to kwas acetylosalicylowy. Tymczasem z uwagi na posiadane właściwości keratolityczne oraz komedolityczne kwas salicylowy świetnie sprawdza się w peelingu skóry. W naszym Instytucie wykonujemy peeling kwasem salicylowym. Proponujemy go wszystkim, którzy szukają zabiegu działającego nie tylko złuszczająco i oczyszczająco, ale również przeciwłojotokowo i rozjaśniająco.

Peeling z kwasem salicylowym polecany jest szczególnie w przypadku takich problemów, jak:

  • postać zapalna i niezapalna trądziku;
  • zapalenie mieszków włosowych;
  • przetłuszczanie się cery;
  • zaskórniki;
  • rozszerzone pory;
  • przebarwienia, plamy i piegi.
Zalety peelingu kwasem salicylowym

Zaletą kwasu salicylowego jest jego stosunkowo łagodny charakter. Oznacza to, że ewentualne efekty uboczne pojawiają się bardzo rzadko. Dodatkowo wykazuje on właściwości przeciwzapalne, co korzystnie wpływa na proces gojenia się zmian trądzikowych oraz podrażnień. Z uwagi na rozpuszczalność w tłuszczach kwas salicylowy bez trudu przenika przez warstwę łojową. W konsekwencji głęboko oczyszcza pory, usuwa zaskórniki, chroni przed pojawieniem się nowych zmian.

Peeling kwasem salicylowym jest zupełnie bezbolesny, co także jest jego ogromnym plusem. Decydując się na zabieg, nie trzeba bowiem obawiać się jakichkolwiek dolegliwości bólowych.

Na efekty peelingu kwasem salicylowym nie trzeba długo czekać. Są wyraźnie widoczne już po jednym zabiegu. Zalecamy jednak poddanie się serii od pięciu do ośmiu zabiegów wykonywanych w odstępach około tygodnia do dwóch. Dzięki temu efekty utrzymają się naprawdę długo. Taka kuracja może zostać powtórzona maksymalnie dwa razy w ciągu dwunastu miesięcy. Po zabiegu niezbędne jest nawilżanie skóry. Nie można zapominać również o stosowaniu kremów z wysokim filtrem.

Peelingu nie wykonujemy w przypadku alergii skórnych, infekcji skóry, aktywnej opryszczki, przerwania ciągłości skóry, zażywania retinoidów, ciąży, chorób autoimmunologicznych i posiadania świeżych blizn.